ट्रेंडिंग:

>> बुहारीलाई कन्यादान >> लुम्बिनीमा स्थानीय पाठ्यक्रमः अलमलमै बित्यो स्थानीय तहको सात वर्ष >> लुम्बिनी प्रदेश : अल्पमतका मुख्यमन्त्रीको राजीनामा गर्न आलटाल >> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग

विविध कार्यक्रम गरी सरसफाई सप्ताहको समापन

२९ जेष्ठ २०८१, मंगलवार
२९ जेष्ठ २०८१, मंगलवार

बर्दघाट, २९ जेठ । पानीको मुहान सँरक्षणका लागि वृक्षारोपण सँगै चुरे क्षेत्रको विनास रोक्न आवश्यक रहेको एक कार्यक्रमका वक्ताहरुले जोड दिएका छन । बर्दघाट खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता सँस्थाले साताब्यापी रुपमा आयोजना गरेको २५ औँ राष्ट्रिय सरसफाई सप्ताहको समापन कार्यक्रममा बोल्दै वक्ताहरुले उक्त कुरामा जोड दिएका हुन ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै लुम्बिनी प्रदेशका प्रदेश सभा सदस्य विश्वप्रेम पाठकले शुद्ध पिउने पानी जनताको नैसर्गिक अधिकार रहेको र हरेक नागरिकको पहुँचमा शुद्ध पिउने पानी पु¥याउन प्रतिवद्ध रहेको बताए । उनले चुरे सँरक्षण गर्न नसके भविष्यमा विकराल समस्या उत्पन्न हुन सक्ने बताउँदै आम जनतालाई चुरे पहाड र पानीको सम्बन्धको बारेमा सचेत गराउनु पर्ने बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै बर्दघाट नगरपालिकाका नगर उप–प्रमुख रुद्र प्रकाश उपाध्यायले खानेपानीे मुहान सँरक्षणमा वृक्षारोपण र भएको वन क्षेत्रको सँरक्षण गर्नु पर्ने बताए । उनले स्वच्छ सफा नगर निर्माणको लागि नगरबासीबाटै नकुहिने फोहोरको उचित ब्यवस्थापन गर्न आवश्यक रहेको बताए ।

कार्यक्रममा बर्दघाट नगरपालिका वडा नम्बर ४ का वडाध्यक्ष बेधविना तिवारी, पारिजात सामुदायिक वन उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष कमान सिँह थापा, सल्लाहकार रविन्द्र विक्रम हमाल, वरिष्ठ वन अधिकृत रविन्द्रनाथ चौधरी, सँस्थाका उपाध्यक्ष कमल थापा लगायतले सम्बोधन गरेका थिए ।
समापन कार्यक्रममा सँस्थाले ४ जना बर्दघाट बजार विकास समितिका, १ जना सार्वजनिक शौचायलका सरसफाइकर्मीहरुलाई सम्मान पत्र र नगदले सम्मान गरेको थियो भने सरसफाइमा प्रयोग हुने बुट, ग्लोब्स, मास्क लगायतका सामाग्री प्रदान गरेको थियो । यस्तै हरियाली प्रवर्धनमा सहयोग पुर्याएका सँस्थाहरु बर्दघाट बजार विकास समिति, शसस्त्र प्रहरी वल, सिमा सुरक्षा तालिम शिक्षालय, गरिमा विकास बैँक, सिद्धार्थ बैँक र मुक्तिनाथ विकास बैँकलाइ समेत सम्मान पत्र र दोसल्लाले सम्मानित गरेको थियो ।
सँस्थाका अध्यक्ष दिपक लम्सालले सरसफाई सप्ताहको आवश्यकता र सँस्थाले गरेका कामहरुको बारेमा जानकारी गराएका थिए । जेठ २३ गतेबाट २९ गतेसम्म सँस्थाले कार्यालय परिसरमा वृक्षारोपण, आयोजना क्षेत्रभित्रका विभिन्न पार्क र मन्दिर परिसरमा सरसफाई एवम् वृक्षारोपण, सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया लगायतका कार्यक्रमहरु गरेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?