ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
प्रदेश खबर

निर्माणधिन स्वास्थ्य भवन पहिरोको जोखिममा

१९ श्रावण २०७५, शनिबार ०३:३१
१९ श्रावण २०७५, शनिबार ०३:३१

रुकुम पुर्वको भुमे गाउँपालिका रहेको एक निर्माणधिन स्वास्थ्य चौकीको भवन पहिरोको उच्च जोखिमममा परेको छ । केहि दिनयता परिरहेको अविरल बर्षका कारण भवन निर्माण स्थाल भुमे गाउँपालिका वडा नं. ३ सिम मोराबाङ्गमा रहेको स्वास्थ्य भवन जोखिममा परेको हो ।
कुल २ करोड २ लाख लागतमा शिवाको वि.एल., हिमशिखर जे.भी.द्धारा सात महिनाअघि निर्माण थालिएको यो भवनलाई तल र माथी दुबैतिरबाट पहिरोले खतरामा पारेपछि यतिबेला भुमे गाउँपालिकाकाले जाली राखेर जोखिम कम गर्ने प्रयास गरिहेको बताएको छ । जम्मा १५ कोठाको यो भवन तिन तलाको छ । फाउन्डेशन निर्माणको काम सकिएको र अब यसको अन्तिम काम चलिरहेका बेला पहिरोले समस्या बनाएको निर्माण कम्पनीका प्रतिनिधी मदन शाहले बताए ।
स्थानियले छनौट गरेको जग्गा पहिले कमजोर रहेको बारे थाहा नभएको तर बर्षा याम सुरु हुनेबित्तिकै निर्माण स्थल कमजोर हुदै गएको र यतिबेला पहिरो नै जाने स्थिती बनेको स्थानिय विर्भानभान विकले बताए । ‘हामिलाई पहिले यो ठाउँमा स्वास्थ्यको भवन निर्माण गर्न सकिन्छ भन्ने लाग्यो ।’ उनले भने, ‘र्मिाणको काम थालेपछि मात्रै थहा भयो कि यो भुगाृल कमजोर छ । भवन निर्माण सकिएपछि खतरा बढ्यो ।’
पहिले स्थानिय गाउँमै भाँडाको घरमा रहेको स्वास्थ्य चौकीबाट प्रभावकारी सेवा प्रदान गर्नका लगि आधुनिक भवन निर्माण थालिएको हो । निर्माणधिन भभवनको तल र माथी दुबै तिरबाट पहिरो जान थालेपछि अब भवनको सुरक्षाका लागि काम थालिएको र थप क्षती हुन नदिन ग्वाविङ्ग तार राख्न सुरु गरिएको भुमे गाउँपालिकाका अध्यक्ष रामसुर बुढाले बताए । ‘भवनका लागि नै कमजोर ठाउ छनौट गरिएछ ।’ अध्यक्ष बुढाले भने, ‘अब थप क्षती हुन दिदैनौं । भवन सुरक्षाका लागि गाउँपालिकाकाले काम गर्नेछ ।’
अविरल बर्षका कारण पहिरोको खतरामा रहेको स्वास्थ्य चौकीको निर्माणधिन भवन । फोटो ः महेश केसी÷बुटवल टुडे

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?