ट्रेंडिंग:

>> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने
प्रदेश खबर

सहभागीसंगै तालीममा सभामुख

१८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०१:५८
१८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०१:५८

कर्णाली प्रदेश सभा सभामुख राजबहादुर शाहिले तालीमका सहभागी संगै चार घण्टा बिताएका छन् । संसदिय मामीला पत्रकार समाज कर्णाली प्रदेशले आयोजना गरको दुई दिने संसदिय रिपोर्टिङ् सम्बन्धि क्षमता अधिवृद्धि तालीममा प्रमुख अथितीको रुपमा सहभागी भएका शाहि पत्रकार संगै केहि सिक्ने भन्दै चार घण्टा बसेका हुन् । पत्रकार संगै संसदिय मामीला सम्बन्धि ज्ञान आंफुले पनी सिक्ने र व्यवसायीक पत्रकारिता गरिरहेका पत्रकारहरुको सम्मानका लागी आंफु तालीम अवधिभर सहभागीसंगै बसेको सभामुख राजबहादुर शाहिले बताएका छन् । उनले भने ‘ सिक्ने र सिकाउने कुरामा सानो र ठुलो पद भन्ने हुंदैन । म आंफु सिक्नको लागी पनी तालीममा बसेको हुं । अर्को कुरा व्यवसायिक पत्रकारिता गरिरहेका पत्रकारहरुको सम्मानको लागी पनी म तालीम अवधिभर सहभागी संगै बसेको हुं । ’ उनले थपे ‘संसदभित्रका गतिविधीलाई बाहिर ल्याउनमा पत्रकारहरुको ठुलो भुमीका हुन्छ । त्यसमा कर्णाली संसद संवेदनशिल छ ।’ कार्यक्रमको प्रमुख अथिती समेत रहेका शाहिले कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै कर्णाली प्रदेश सभा संसदको सम्पुर्ण गतिविधि कर्णालीका जनताले छर्लङ्ग देखीनेगरी जान्न पाउने समेत बताएका छन् ।
त्यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेस तर्फका सांसद हिमबहादुर शाहिले राजनिति र पत्रकारिता एकअर्काका पुरक भएको बताएका छन् । उनले भने‘ समाज परिवर्तन गर्ने हैसीयत पत्रकारितामा छ । जनताका माझमा मिठो भाषण दिने र तर जनताको आवश्यकता संग तत्परता नदेखाउने गलत राजनितिलाई पत्रकारिताका माध्यमबाट ठिक पार्न सकिन्छ । ’ दुईदिन सम्म सञ्चालन हुने तालीममा नेपाल पत्रकार महासंघ केन्द्रका पुर्व सचिब जगत नेपाल र संसदिय मामीला पत्रकार समाज केन्द्रका पुर्व महासचिब शुसिल पन्थ प्रशिक्षकका रुपमा रहेका थिए । कार्यक्रममा कर्णाली प्रदेशको राजधानी विरेन्द्रनगरमा बसेर निरन्तर रुपमा कर्णाली प्रदेश संसदको निरन्तर रिपोर्टिङ् गरिरहेको करिब ३० जना पत्रकारहरुको सहभागीता रहेको थियो । कार्यक्रम कर्णाली प्रदेश सभाका सभामुख राजबहादुर शाहि, संसदिय मामिला पत्रकार समाज कर्णाली प्रदेश का अध्यक्ष शेरबहादुर थापा लगायतले बालेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?