ट्रेंडिंग:

>> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सस्कृति संरक्षण समाज बुटवललाई उपाधि >> साना किसान कृषि सहकारीको १९ औँ साधारण सभा >> स्वास्थ्यमन्त्री बस्नेतलाई बर्खास्त गर्न डा. गोविन्द केसीको माग >> गैरीखुट्टा–रुपन्देही समाज गठन >> सर्भिस लेनको डिजाईन फेर्न बुटवल उपमहानगरले ग–यो यस्तो प्रस्ताव >> टेम्पो सञ्चालनमा स्थानीय सरकारको ज्यादतीः ब्यवसायीले गराए दलहरुको ध्यानाकर्षण >> रुपन्देही सामाजिक संजाल अष्ट्रेलियाको अध्यक्षमा काफ्ले र महासचिवमा पाण्डे चयन >> दाङ—रुपन्देही सम्पर्क समाज गठन >> केपी ओली कप : गण्डकी र लुम्बिनी तथा मधेस र पुलिस क्लब खेल्दै >> सांस्कृतिक कार्यक्रमले महोत्सवमा दर्शकहरुको आकर्षण बढ्दै >> गुल्मीमा सत्यवती मेला >> रित्तिदै गाउँ, ६० प्रतिशत गाउँबाहिर, उब्जाउ भूमि बाँझै >> लायन्स स्टार्सद्वारा सहयोग >> रोकिएनन् महिलामाथिको हिंसा
अर्थ
बुटवल उद्योग वाणिज्य संघमा चुनावी माहौल

श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित)

अध्यक्षका उम्मेदवार दिनेश प्रसाद श्रेष्ठ भन्छन् —‘संघलाई अहिलेसम्म सवल बनाउन लामो समय योगदान दिदै ब्यवसायीहरुको मन जितेको छु । प्रतिष्पर्धा बजार र प्रतिष्पर्धी संघ मेरो प्रमुख एजेण्डा हो ।’ अर्का उम्मेदवार हरि प्रसाद अर्याल भन्छन् —‘लामो समय योगदान दिएको छु । बुटवल क्षेत्रमा रहेका ब्यावसायिक समस्या पहिचान गरी निराकरणको लागि संघको नेतृत्वमा गएर पहल गर्छु ।’
१० आश्विन २०८०, बुधबार ०७:११
१० आश्विन २०८०, बुधबार ०७:११

बुटवल, १० असोज ।

रुपन्देहीको पुरानो मध्येको एक उद्योगी, ब्यवसायीहरुको संस्था बुटवल उद्योग वाणिज्य संघमा चुनावी सरगर्मी बढेको छ । संघको ७० औ साधारण सभा तथा २५ औ अधिवेशनको असोज १९ देखि २२ गते मिति घोषणा भएसंगै चुनावी चहलपहल शुुरु भएको हो । संघको नयाँ नेतृत्वका लागि पुर्व अध्यक्षहरुको बहुमत साथसहित दिनेश प्रसाद श्रेष्ठको टिम एकातिर मैदानमा छ भने उनका बिरुद्ध हरि प्रसाद अर्यालको कडा टिम मैदानमा उत्रेको छ । अघिल्लो पटक अध्यक्ष उज्जल कसजुसंग अर्याल पराजित भएका थिए । हरि अर्याल यसपटक बलियो टिमसहित मैदानमा उत्रेका छन । संस्थापन टिमका रुपमा उत्रेका श्रेष्ठको टिममा वरिष्ठ उपाध्यक्ष टंक गैरे, उद्योग उपाध्यक्ष नविन श्रेष्ठ, वाणिज्य उपाध्यक्ष विमल भट्टराई, महासचिव बाबुराम बिक, सचिव प्रतीक पोखरेल, कोषाध्यक्ष प्रकाश श्रेष्ठ र सहकोषाध्यक्षमा जाकिर हुसैनको नाम चर्चामा रहेको छ । यता अर्यालको टिम पनि प्रचारमा जुटेको छ । अहिलेसम्म वरिष्ठ उपाध्यक्ष टंक गैरे र वाणिज्य उपाध्यक्ष विमल भट्टराई दुवै टिममा नाम आएको छ । अर्यालकै टिममा उद्योग उपाध्यक्ष सुरज भट्टराई, महासचिव मुक्ति अधिकारी, सचिव भेषराज गैरे, कोषाध्यक्ष वसन्त ढकाल, सहकोषाध्यक्ष धन कुमारीको नाम आएको छ ।

श्रेष्ठको टिममा दलीय रुपमा हेर्ने हो भने उम्मेदवारहरुमा नेपाली काँग्रेस पार्टीको बाहुल्यता छ । यता अर्यालको टिमका उम्मेदवारहरु भने राजनीतिक रुपमा काँग्रेस र एमाले मिश्रित देखिन्छ । अध्यक्ष, वरिष्ठ, वाणिज्य उपाध्यक्ष, महासचिव नेपाली काँग्रेस तथा उद्योग उपाध्यक्ष नेकपा एमाले निकट रहेका छन् ।

दुबै टिम पदाधिकारीहरुको टुँगो लगाएर सार्वजनिक गर्ने तयारीमा छन् । श्रेष्ठ आफु चार वर्ष सदस्य हँुदै वरिष्ठ उपाध्यक्ष पदसम्म संघमा योगदान दिएको हुँदा पनि स्वतः नेतृत्वको लागि तयारी गरेको बताउँछन् । ब्यवसायीको समस्या बुझेर त्यसको निराकरणमा आफु सधै अगाडि रहेको उनी दाबी गर्छन् । यता अर्का उम्मेदवार अर्याल पनि संघमा लामो समय योगदान दिएर उपाध्यक्ष हँुदै काम गरेको अनुभवलाई नेतृत्वमा रहेर बुटवल बजारलाई गुल्जार गर्ने गरी योजना बनाउने संकल्प गर्छन् ।
संघमा ३३ वटा वस्तुगत उपसमिति रहेका छन् । उम्मेदवारी दिन उपसमितिमा अध्यक्ष र उपाध्यक्ष पदमा बसेर योगदान दिएकालाई प्राथमिकता दिंदै आएको छ । हाल ३ हजार पाँच सय सदस्य रहेकोमा यो वर्ष १ हजार ७ सय ७८ सदस्यहरुले मात्र नविकरण गरेका छन् ।

यस्तो छ टिम

अध्यक्ष दिनेश प्रसाद श्रेष्ठ
वरिष्ठ उपाध्यक्ष टंक गैरे
उद्योग उपाध्यक्ष नविन श्रेष्ठ
वाणिज्य उपाध्यक्ष बिमल भट्टराई
महासचिव बाबुराम बिक
सचिव प्रतीक पोखरेल
कोषाध्यक्ष प्रकाश श्रेष्ठ
सहकोषाध्यक्ष जाकिर हुसैन

अध्यक्ष हरि अर्याल
वरिष्ठ उपाध्यक्ष टंक गैरे
उद्योग उपाध्यक्ष सुरज भट्टराई
वाणिज्य उपाध्यक्ष विमलराज भट्टराई
महासचिव मुक्ति अधिकारी
सचिव भेषराज गैरे
कोषाध्यक्ष वसन्त ढकाल
सहकोषाध्यक्ष धन कुमारी खनाल

 

 

 

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?