ट्रेंडिंग:

>> एमाले बागमति अध्यक्षमा कैलाश र सचिवमा नवराज विजयी >> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना
प्रदेश खबर

अर्घाखाची देसकै नमूना जिल्ला बन्छ ः रायमाझी

१८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०१:४९
१८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०१:४९

पूर्वउपप्रधानमन्त्री एवं प्रतिनिधिसभा सदस्य टोपबहादु रायमाझीले कृषि र पशुपालनबाट अर्घाखांचीलाई देसकै नमूना जिल्ला बनाइने बताए । सबैभन्दा पहिले सम्बृद्ध जिल्ला अर्घाखा“ची हुने दावी गरे ।
जिल्ला पशु सेवा कार्यालय र किसानका लागि उन्नत बिउ बिजन कार्यक्रम (केयूविके) ले डिभर्नामा जालका“डा बाख्रापालन समूहका कृषकले उत्पादन गरेको बोयर बोका बिक्रीको रकम हस्तान्तरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै रुखका बोटमा पात हैन, अब पैसाका नोट फलेको उनले बताए । रुखमा पात फल्छ, त्यो पात बाख्रालाई खुवाएर पालेपछि खसीबोकाबाट हातमा पैसा आउने रायमाझीले बताए । जालकांडा पर्यटकीय स्थान तहपट्टीको बस्तीमा बोयर बाख्रबाट मनग्य आम्दानी लिने किसानलाई उनले प्रशंसा गरे । अब चिन्ता नगर्नु विकास निर्माणका सबै योजना हामीले भित्राउछौं, तपाई काम गर्नुस नमूना बस्ती बनाउनु पर्ने उनले बताए ।
डिभर्नामा यति धेरै राम्रो काम गरेकोमा रायमाझीले जिल्ला पशुसेवा कार्यालय प्रमुख डा. लोकनाथ पौडेलको प्रशंसा गरे ।
सन्धिखर्क नगरपालिका प्रमुख कमलप्रसाद भुसालले मेहनतका साथ किसानले बाख्रापालेर मनग्य आम्दानी गरेकोमा बधाई दिंदै नगरपालिकाले थप सहयोग गर्ने बताए । पैसा यही छ, किन जानुपरो विदेश, उनले भने । जालकांडा बाख्रापालन समूहका अध्यक्ष गोपाल बस्यालका अनुसार कार्यक्रममा बोका र बाख्रा बिक्री गरेका ७३ जना कृषकलाई ३० लाख ४० हजार रुपैयां हस्तान्तरण गरियो । बोयर जातको बोकाबाट उत्पादित पाठापाठी जन्मिदा नै सात किलोको हुन्छ । समूहमा आबद्ध एक सय ५३ कृषकले बोयर जातका बाख्रा पालेका छन । डिभर्नामा डेढ वर्षको अवधिमा ८२ लाख ४० हजार ९ सय ८८ रुपैयां भित्रिएको वरिष्ठ पशु विकास अधिकृत डा. लोकनाथ पौडेलले बताए । डेढ वर्षको अवधिमा गिता भुसालले २ लाख ५४ हजार रुपैयां आम्दानी गरिन । उनले तीन बाख्रा पालेकी छिन ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?