ट्रेंडिंग:

>> पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य बढ्यो >> स्वस्थ नागरिक बनाउन स्वास्थ्य, शिक्षा र कृषिको एकीकृत कार्ययोजना आवश्यक >> हरायो मौलिकता ! >> अवैध सुनसहित भारतीय नागरिक पक्राउ >> सशक्तको १६ औ स्थापना दिवसमा रक्तदान तथा गौशालामा सहयोग >> भैरहवा सेजबाट ईको नेपाल इनर्जीले सुरु ग-यो व्यावसायिक उत्पादन >> दोहोरो अंकले घट्यो नेप्से >> ट्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु >> १०२ किलो गाँजासहित तीन जना पक्राउ >> फेरी मन्त्री बने शरतसिंह भण्डारी >> तेस्रो कार्यकालमा देश र जनताको सेवामा समर्पित हुने अवसर पाए-प्रचण्ड >> प्रधानमन्त्रीमा ओलीको नियुक्तिविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> माधव नेपाल प्रधानमन्त्रीको शपथ समारोहमा अनुपस्थित >> नवनियुक्त प्रधानमन्त्री ओलीलाई भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले दिए बधाई >> प्रधानमन्त्री ओलीसहित दुई उपप्रधान र १९ मन्त्रीले लिए शपथ >> प्रकाशमान सिंह र विष्णु पौडेल बने उपप्रधानमन्त्री >> ओलीले लिए प्रधानमन्त्रीको शपथ >> प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले शपथ लिदै >> सुनको मुल्य अहिलेसम्मकै उच्च >> पेशागत महासंघले ग-यो एमाले रुपन्देहीको नयाँ नेतृत्वलाई सम्मान >> अर्जेन्टिनाले जित्यो कोपा अमेरिकाको उपाधि >> काँग्रेसबाट को को बन्दै छन् मन्त्री ? >> एमालेबाट विष्णु पौडेल अर्थ र पृथ्वीसुब्बा सञ्चारमन्त्री बन्दै >> रोटरी क्लव अफ सेन्ट्रल लुम्बिनीको पदस्थापन >> एमालेले टुंग्यायो ८ मन्त्री (सूचीसहित) >> आज कहाँ कहाँ छ वर्षाको संभावना ? >> नवनियुक्त प्रधानमन्त्री ओलीको शपथ आज >> स्पेनले चौथोपटक जित्यो युरोकपको उपाधि >> कपिलवस्तु पूर्ण खोप सुनिश्चित >> ओली नेतृत्वको सरकार र अपेक्षा >> बढ्दै अर्टिजमको जालो, बच्ने कसरी ? >> सीप सिक्नेको आत्मनिर्भर हुने धोको >> उद्योगले तिरेनन् विद्युतको ५० करोड बक्यौता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कर्णाली सरकारले साउन १ गते बिदा दिने >> बुटवल टाईगर्स राउण्ड टेबल–२८ को छैठौं साधारणसभा तथा अधिवेशन >> आईसीएफसी फाइनान्सद्वारा छात्राहरुलाई सेनेटरी प्याड वितरण >> घोराहीको गिठेपानी जलाशयमा डुबेर युवक बेपत्ता  >> एमाले अध्यक्ष केपी ओली प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त >> त्रिविले शैक्षिक क्यालेण्डर लागू गरेकोमा प्रधानमन्त्रीद्वारा धन्यवाद व्यक्त >> कांग्रेसमा मन्त्री छान्न सकस, कोइराला पक्ष छलफलमा >> भारतबाट चिनी आयात गर्न १० उद्योगलाई अनुमति >> त्रिशूलीमा बेपत्ता यात्रुको खोजीलाई तीव्रता दिन सुरक्षा प्रमुखहरूलाई प्रधानमन्त्रीको निर्देशन >> ‘देशलाई माथि लैजाने वा तल झार्ने कुरा शिक्षा मन्त्रालयमा भर पर्छ’ >> ट्रम्पलाई गोली हान्ने युवकको परिचय खुल्यो >> बागमती प्रदेशमा नयाँ सरकार गठनको बाटो खुल्दै  >> त्रिशुलीमा बेपत्तामध्ये भेटियो थप एक जनाको शव >> सिमलताल घटना: ५८ जना अझै बेपत्ता >> स्वर्णिम वाग्लेले कुट्ने धम्की दिएको मुकुल ढकालको आरोप >> युरो कप उपाधिका लागि आज राति स्पेन र इङ्ल्यान्ड खेल्दै
पैगम्बर हजरतको १४९८ औ शुभ जन्मोत्सव

मिलादुननबी सहित रचनात्मक कार्य गरी मनाइँदै

७ आश्विन २०८०, आईतवार
७ आश्विन २०८०, आईतवार

बुटवल, ७ असोज ।

ईस्लाम धर्मावलम्बीहरुको धर्मगुरु पैगम्बर हजरत मुहम्मद मुस्तफा स्वल्ललेलाहो अलैहे वसल्लमको १४९८ औ शुभ जन्मोत्सव (यौमे बिलादत) को अवसरमा बुटवलमा विविध रचनात्मक र पुजा कार्यक्रम गरी मनाईने भएको छ । बुटवलमा एक सय १० वर्षको ईतिहास बोकेको रजा ए मुस्तफा जामे मस्जिद समितिको आयोजनामा पैगम्बर हजरतको जन्मदिनलाई सप्ताहब्यापी रुपमा बाह्र रबिउल अव्वल मुबारक, हाजिरीजवाफ, अपाङ्ग आश्रमलाई सहयोग लगायतका कार्यक्रम गरी मनाईने भएको हो ।

आइतबार पत्रकार सम्मेलन गरी समितिका अध्यक्ष मुहमद ईस्माइलले ईस्लाम धर्मका बारेमा बुझाउने गरी प्रत्येक वर्ष कार्यक्रम गर्दै आएको बताए । यो वर्ष सप्ताहब्यापी फरक कार्यक्रम गरी मनाईने उनले बताए । कार्यक्रम अन्तर्गत सोमबार बुटवलका पाच वटा ईस्लामिक अन्तर विद्यालय हाजिरीजवाफ प्रतियोगिता, बुधबार नेपाल अपाङ आश्रम बुटवल देविनगरमा खाद्यान्न वितरण, साँझ विशेष मिलादुननबी कार्यक्रम र भोलिपल्ट बिहान जन्मजयन्तीको खुशियालीमा बिहिबार बाजागाजासहित बजार परिक्रम कार्यक्रम गरि समापन गरिने उनले बताए । संसारभर मानव हितमा अग्रसर हुन र बिसंगति, बिकृतिलाई हटाउने गरी दुतका रुपमा पैगम्बरको जन्म भएको भन्दै उनको वर्षभरि नै संस्कार, संस्कृति र सामाजिक हितका धेरै कामहरु गर्दै आएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा वरिष्ठ उपाध्यक्ष हाजी अब्दुल सहमत, कोषाध्यक्ष जलिल मिया, सचिव जनुर वारसी, नेपाल पत्रकार महासंघका उपाध्यक्ष बिश्वास ढकालले यो महत्वपूर्ण दिनको महिमालाई समाजमा बुझाउने गरि उदाहरणीय कार्य भएको बताए ।

मस्जिदमा नया पुस्तालाई ईस्लाम धर्मको बारेमा ज्ञान दिने गरी शैक्षिक कार्यक्रम संचालन गर्दै आएको समितिका महासचिव गफुर मियाले बताए । स्थानीय सरकार र समुदायका अगुवाको सहयोगमा मस्जिदमा ईस्लाम धर्म शिक्षा दिने काम गर्दै आएको उनले बताए । प्राथमिक विद्यालयको स्वीकृती पाएको मदरसामा २० जना क्षमता रहेको छात्राबाससहित ६० जना अध्ययरत छन् । जहाँ ३ जना धार्मिक गुरुहरु र एक जना ईङलिस र नेपाली अध्ययापन गराउने शिक्षक छन् । हाल बुटवल उपमहानगरपालिकामा  ५ हजार ईस्लाम धर्मावलम्बीहरु समुदायमा रहेका छन् ।

भिडियो सामग्री

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?