ट्रेंडिंग:

>> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति >> विदेशी मुद्राको विनिमय दर कति छ आज ? >> धनगढीको केजी हस्पिटलमा बच्चा जन्माउन गएकी महिलाको पाठेघर निकालियो
खेलकुद
यु–१२ लिग क्रिकेट प्रतियोगिता २०८०

नेपथ्या तिलोत्तमा र स्टार एकेडेमी विजयी

२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार २०:११
२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार २०:११

बुटवल, २४ जेठ ।

बुटवलमा जारी यु–१२ लिग क्रिकेट प्रतियोगिता २०८० को उद्घाटन खेलमा नेपथ्या तिलोत्तमा विजयी भएको छ । जुनियर खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने उद्देश्यका साथ आयोजना भएको प्रतियोगितामा एमएसएमटी एकेडेमीलाई १७ रनले पराजित गर्दै नेपथ्या तिलोत्तमा स्पष्ट अंक जोड्न सफल भयो ।

यसैगरी दोस्रो खेलमा बिएमडब्लु वेष्ट्रन एकेडेमीलाई ९ बिकेटले पराजित गर्दै स्टार क्रिकेट एकेडेमी विजयी भएको छ । देविनगरस्थित मैदानमा भएको पहिलो खेलमा नेपथ्या तिलोत्तमाले टस जितेर ब्याटिङ रोज्दै निर्धारित २० ओभरमा सबै बिकेट गुमाएर १ सय १७ रनको लक्ष्य खडा गरेको थियो ।

नेपथ्या तिलोत्तमाका सुसान्त सुवेदीले १८ बलमा २५ तथा अन्जी पाठकले २४ बलमा २० रनको योगदान दिए । एमएसएमटी एकेडेमीका सत्यामले ४ ओभरमा १७ रन खर्चेर २ तथा ईमरान खानले ४ ओभरमा १७ रन खर्चेर १ विकेट लिए । कम स्कोरलाई पछ्याएको एमएसएमटीका ब्याट्सम्यानहरु पुरै २० ओभरमा ९ बिकेट गुमाएर १ सय रनमात्र बनायो । नेपथ्या तिलोत्तमाका ईमरान खानले ३९ बलमा ३० तथा गौरबले १४ बलमा ११ रनको योगदान दिएपनि जितका लागि पर्याप्त भएन । कम स्कोरमा रोक्न नेपथ्याका सुसान्त सुवेदीले ४ ओभरमा १८ रन खर्चेर २ बिकेट लिए । खेलमा नेपथ्याका सुसान्त सुवेदी म्यान अफ दी म्याचबाट पुरस्कृत भए ।

यसैगरी दोस्रो खेलमा टस जितेर बिएमडब्लु वेष्ट्रन एकेडेमीले टस जितेर ब्याटिङ रोज्दै आठ ओभरमा २५ रन बनायो । वेष्ट्रनका ओनिस थापाले ८ रन बाहेक अन्य ब्याट्सम्यान टिक्न सकेनन् । कम स्कोरमा रोक्न स्टार क्रिकेट एकेडेमीका राहुल क्षेत्री र राहुल शर्माले २–२ बिकेट लिए । झिनो लक्ष्यलाई स्टार क्रिकेट एकेडेमीले ४ ओभरमा एक विकेटको नोक्सानीमा भेटायो । स्टारका राहुल शर्माले नटआउट २४ रनको योगदान दिए । वेष्ट्रनका अमृत तिवारीले १ बिकेट लिए । खेलमा स्टारका राहुल शर्मा म्यान अफ दी म्याचबाट पुरस्कृत भए ।

एक समारोहका बीच लुम्बिनी प्रदेश तथा रुपन्देही क्रिकेट संघका सचिव सन्जय गुरुङले प्रतियोगिताको उद्घाटन गर्दै ग्रास रुट खेल विकासमा टेवा मिल्ने बताए । कार्यक्रममा रुपन्देही क्रिकेट संघका कोषाध्यक्ष निरज खाँण, बुटवल क्रिकेट विकास समितिका निर्वमान अध्यक्ष नेत्र प्रसाद पौडेल, संघका सदस्य प्रथम पराजुली, पुनित पोखरेल, प्यारामाउण्ट बोर्डिङ स्कुलका सहप्राचार्य गोपाल ज्ञवाली, मेडिकल पार्टनर सिद्धार्थ सिटी हस्पिटलका पंकज पाण्डे, भारतका पुर्व रन्जी खेलाडी पुनित मेहरा, लाल अधिकारी, घनश्याम थारु, राम चन्द्र पांडे, तारा पाठक, भुवन अधिकारीले क्रिकेट खेलको विकासमा सामुहिक योगदान जरुरी रहेको बताए । विहिबार पहिलो खेल एमएसएमटी क्रिकेट एकेडेमी र ग्रिन प्लान्ट तथा दोस्रो खेल बिएमडब्लु वेष्ट्रन एकेडेमी र एभरेष्ट बोर्डिङका बिचमा खेल हुने क्लबका अध्यक्ष भुवन पाण्डेले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?