ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
ताजा अपडेट
मुख्य खबर

‘जाँउ हिड रेसुङ्गा’

‘जाँउ हिड रेसुङ्गा’ अभियानको सुरुवात गर्दैै रेसुङ्गा नगरपालिका प्रमुख खिलध्वज पन्थीले आर्थिक बर्ष २०८०÷८१ मा आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटकको संख्या एक लाख भन्दा बढि पुर्याउने लक्ष्यका साथ अभियान सुरु गरिएको बताए ।
२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार ०७:४७
२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार ०७:४७

गुल्मी, जेठ- 
जिल्लाको प्रमुख पर्यटकीय क्षेत्र रेसुङ्गाको प्रवद्र्धनका लागि रेसुङ्गा नगरपालिकाले ‘जाँउ हिड रेसुङ्गा’ अभियान सुरु गरेको छ । रेसुङ्गाको पर्यटकीय क्षेत्रको पूर्वाधार विकासको प्रवद्र्धनसँगै रोजगारी सृजना गर्ने उद्देयले नगरपालिकाले आईतबारदेखि उक्त अभियान सुरु गरेको हो ।

‘जाँउ हिड रेसुङ्गा’ अभियानको सुरुवात गर्दैै रेसुङ्गा नगरपालिका प्रमुख खिलध्वज पन्थीले आर्थिक बर्ष २०८०÷८१ मा आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटकको संख्या एक लाख भन्दा बढि पुर्याउने लक्ष्यका साथ अभियान सुरु गरिएको बताए ।आर्थिक वर्ष २०८०÷८१ लाई रेसुङ्गा भ्रमण वर्ष घोषणा गरी कार्यक्रम अगाडी बढाइने भन्दै नगर प्रमुख पन्थीले त्यसका लागि नीजि क्षेत्रसँग समन्वय र सहकार्य गरि साहसिक पर्यटन, जिप लाईन, होटल लगायतका क्षेत्रमा लगानी वृद्धि गरिने बताएका छन ।
अभियानको शुभारम्भ गर्दै नगर प्रमुख पन्थीले जिल्लाका सम्पूर्ण सरोकारवाला विभिन्न व्यक्ति तथा संस्थाका प्रतिनिधिहरुसँग जिल्लामा पर्यटन प्रवद्र्र्धनका लागि केके गर्न सकिन्छ भन्ने विषयमा सुझाव समेत मागेका थिए । नगर प्रमुख पन्थीले पर्यटकीय गन्तव्य निर्माणका लागि रुरुक्षेत्र, कालीगण्डकी, श्रृङ्गा, विचित्र गुफा, कङ्के देउराली लगायतका मुख्य मुख्य क्षेत्रलाई जोडेर गुल्मी जिल्लामा पर्यटन सर्किट निर्माण गरिने योजना रहेको बताए ।

गुल्मीको धार्मिक एवं पर्यटकीय क्षेत्र रेसुङ्गा पछिल्लो समय थप आकर्षणको केन्द्र बन्दै जान थालेको छ । यो ठाउँ प्राकृतिक दृष्टिकोणले निकै सुन्दर र रमणीय स्थलको रुपमा परिचित छ । वरीपरि घना जंगलको बीचमा क्षेत्रमा रहेको पार्क, पोखरी, यज्ञशाला, भ्यूटावर, सिद्धस्थान, तथा विभिन्न कलात्मक मठ मन्दिरहरु यस क्षेत्रका आकर्षणका केन्द्र बनेका छन । यो क्षेत्रको प्रचार प्रसारका लागि नगरपालिकाले ‘जाँउ हिड रेसुङ्गा’ लेखिएको टिशर्ट समेत निर्माण गरेको छ । नगरपालिकाले जिल्लाको यो पबित्र अभियानमा जोडिन सबैमा आग्रह गरेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?