ट्रेंडिंग:

>> एमाले बागमति अध्यक्षमा कैलाश र सचिवमा नवराज विजयी >> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना
शिक्षा / स्वाथ्य

दाङमा दादुरा रुवेला विरुद्धको खोप अभियान संचालन हुँदै

२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार ०५:३८
२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार ०५:३८

दाङ, २२ जेठ ।

दाङमा यही जेठ २५ गते देखि दादुरा रुवेला विरुद्धको खोप लगाउने कार्यक्रम रहेको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय दाङले जनाएको छ । लुम्बिनी प्रदेश सरकार स्वास्थ मन्त्रालय स्वास्थ निर्देशनालय स्वास्थ कार्यालय दाङको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा सो कुराको जानकारी गराइएको हो । दादुरा रुवेला विरुद्धको खोप अभियान २०८० दुई चरणमा संचालन हुने भएको छ ।

६ महिना देखि माथि १५ बर्ष मुनिका बालबालिकालाई दिइने उक्त खोप यही जेठ २५ गते देखि ३१ गतेसम्म घोराही उपमहानगरपालिका, लमही नगरपालिका, बङलाचुली गाउँपालिका, गढवा गाउँपालिका र राजपुर गाउँपालिकामा सन्चालन हुने छ भने यही जेठ ३१ गते देखि असार ७ गतेसम्म तुलसीपुर नगरपालिका, शान्तिनगर गाउँपालिका, दङ्गीशरण गाउँपालिका र बबई गाउँपालिकामा संचालन हुने स्वास्थ्य कार्यालय दाङका खोप फोकल पर्सन किशोर आचार्यले बताए । ६ महिनादेखि १५ बर्षसम्मका जिल्लाभरका दुइ लाख ८१ हजार बालबालिकालाई ८ सय १ खोपकेन्द« मार्फत खोप दिइने र खोप लगाउन १७ सय ७५ स्वास्थ्यकर्मी परिचालन गरिने आचार्यले बताए ।

वि. स. २०२६ सम्म रोगको अवस्था शून्य बनाइ सो अवस्था कायम गर्नका लागि अभियानका रुपमा लुम्बिनी प्रदेशका दाङ र बाँके जिल्लामा खोप बिशेष अभियान संचालन हुने भएको छ । समन्वय समितिका प्रमुख नित्यानन्द शर्माको अध्यक्षतामा सुरु भएको कार्यक्रममा जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय दाङका निमित्त प्रमुख डम्वर कँुवरले कोही पनि खोपबाट बन्चित नहोउन् भन्न्ो उद्देश्यले दादुरा, रुबेला खोप संचालन गरिएको बताए । कार्यक्रमको सहजीकरण स्वास्थ कार्यालय दाङका बामदेब शर्माले गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?