ट्रेंडिंग:

>> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ >> नेप्सेमा हरियाली, ७० अंकले बढ्यो >> लुम्बिनीका प्रादेशिक अस्पतालमा निःशुल्क टिकटको व्यवस्था खारेज >> वैवाहिक बलात्कारको मुद्दामा गायक ओडलाई सफाई >> सहयोगको याचना गर्दै न्यौपाने >> परराष्ट्रमन्त्री राणालाई भारत र पाकिस्तानका समकक्षीको बधाई >> उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदुतको भेटवार्ता >> उत्तर कोरियाका कूटनीतिज्ञले दक्षिण कोरियामा शरण लिएको दाबि >> अक्षयकुमारको सरफिरा बक्स अफिसमा असफल

वैदेशिक रोजगारबाट फर्किएकालाई सीपमूलक तालिम

१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार
१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार

बुटवल, १९ जेठ ।

वैदेशिक रोजगारबाट फर्किएका व्यक्तिको लागि पुनः एकीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत सीपमूलक तालिमको बिहिवारबाट सुरूवात भएको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाको सहयोगमा रिटर्नी (वैदेशिक रोजगारीबाट फर्किएका ) हरूको समन्वयमा बारिष्ता र बेकरी (कफी र केक ) बनाउने १५ दिने तालिम तिलोत्तमामा सुरू भएको हो ।

कार्यक्रममा बोल्दै तिलोत्तमा नगरपालिकाका उपप्रमुख जगेश्वरदेवी चौधरीले बैदेशिक रोजगारीबाट फर्किएकाहरू खाली बस्न नपरोस् भन्ने सोचले तालिम सञ्चालन गरेको बताइन् । बिदेशबाट फर्किएका तिलोत्तमाका बासिन्दाको गुनासो सम्बोधन गर्दै स्वरोगार तिलोत्तमा बनाउने सोच रहेको उपप्रमुख चौधरीले बताइन् । तिलोत्तमा जस्तो नगरपालिकामा पटक पटक सूचना गर्दा पनि ४० जनाको कोटामध्य मात्रै २३ जनाको आवेदन आउनु दुखको कुरा भएको उनको गुनासो छ । यसबाट हामी कुरा मात्रै गर्ने अवसर पाउँदा सदुपयोग गर्न नखोज्ने बानी प्रष्ट झल्किएको बताइन् । तालिममा सिकेको सीपलाई प्रभावकारी बनाउन जरूरी रहेकोमा उनले जोड दिइन् ।

कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत नारायण अर्यालले नेपालका युवा शक्ति पढाइ सकेर या नसकिदै विदेश जाँदा नेपालमा रेमिट्यान्स भित्रिएपनि बास्तवमा यो सही नभएको बताए । पछिल्लो समय हरेक शुभकर्ममा बारिष्ता (कफि ) र बेकरीको माग बढिरहेकाले यस किसिमको तालिमको आयोजना गरिएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत अर्यालको भनाइ छ । कार्यक्रममा लेखा अधिकृत रमेश बस्यालले समाजमा पुनःएकीकरण गर्ने उद्देश्यले कार्यक्रम गरिएको बताए । तालिमपश्चात उद्यमी बन्ने अपेक्षाले कार्यक्रम गरिएको बताउँदै उनले कुरा मात्रै गर्ने तर अवसर पाउँदा अवसरको पनि सही सदुपयोग गर्न जान्नु पर्ने बताए । कार्यक्रममा तिलोत्तमा नगरपालिकाभित्रका २३ जना वैदेशिक रोजगारीबाट फर्किएका युवा (रिटर्नी) हरूको सहभागिता रहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?