ट्रेंडिंग:

>> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ >> नेप्सेमा हरियाली, ७० अंकले बढ्यो >> लुम्बिनीका प्रादेशिक अस्पतालमा निःशुल्क टिकटको व्यवस्था खारेज >> वैवाहिक बलात्कारको मुद्दामा गायक ओडलाई सफाई >> सहयोगको याचना गर्दै न्यौपाने >> परराष्ट्रमन्त्री राणालाई भारत र पाकिस्तानका समकक्षीको बधाई >> उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदुतको भेटवार्ता >> उत्तर कोरियाका कूटनीतिज्ञले दक्षिण कोरियामा शरण लिएको दाबि >> अक्षयकुमारको सरफिरा बक्स अफिसमा असफल >> समाजवादी मोर्चाको बैठक बस्दै

सांसद घिमिरेद्वारा लुम्बिनी केबलकार अवलोकन

१६ जेष्ठ २०८०, मंगलवार
१६ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

बुटवल,१६ जेठ । रुपन्देही ५ का प्रतिनिधि सभा सदस्य बासुदेव घिमिरेले बुटवलको लुम्बिनी केबलकारको अवलोकन र कामाख्यादेवीको मन्दिर दर्शन गरेका छन् । केबलकार अवलोकन र मन्दिर दर्शनपछि सांसद घिमिरेले नेपालको आर्थिक विकास र समृद्धिको आधार पर्यटन नै भएको उल्लेख गर्दै  लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो केबलकार बुटवलमा सञ्चालनले बुटवल र पाल्पाको बसन्तपुरमा नयां पर्यटकीय र धार्मिक गन्तब्य थपिएको बताए ।  यसले पर्यटन विकाससंगै बुटवलको व्यापार व्यवसाय प्रवद्र्धनमा टेवा पुग्ने बताए । उनले आन्तरिक र भारतीय तथा विदेशी पर्यटक आकर्षित गर्न टप स्टेशन बसन्तपुरमा छिटो स्तरीय होटेल निर्माण र सञ्चालन गर्न सुझाव दिए । केबलकार सञ्चालनलाई दीगो बनाउन सके प्रदेशको राजधानी दाङ सरेको क्षतिपुर्ति हुन सक्ने सांसद घिमिरेले बताए ।
सांसद घिमिरेलाई आईएमई ग्रुपका डाइरेक्टर रुद्र पौडेलले स्वागत गर्दै केबलकार परियोजनाबारे जानकारी गराएका थिए । डाइरेक्टर पौडेलले ५ अर्ब लागतको केबलकार आयोजनामा अब छिटै बसन्तपुरमा साढे ३ अर्ब लगानीमा १५० कोठासहितको पांचतारे होटेल र क्यासिनो निर्माण शुरु हुने बताए । कामाख्या मन्दिरमा ब्यासाचार्य किशोर गौतमले सांसद घिमिरेलाई स्वागत गर्दै नयां धार्मिक र पर्यटकीय क्षेत्रको विकासमा सरकारको धयानाकर्षण गराउन संसदमा आवाज उठाइदिन आग्रह गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?