ट्रेंडिंग:

>> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा
कृषि

अखिल नेपाल किसान महासंघको प्रदेश अधिवेशनको तयारी पूरा

१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार १८:४५
१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार १८:४५

दाङ, १४ जेठ ।

अखिल नेपाल किसान महासङ लुम्बिनी प्रदेशको अधिबेशनको तयारी पुरा भएको छ । यही जेठ १५ दाङको घोराहीमा अधिबेशन गर्न थालेको छ । लुम्बिनी प्रदेश किसान महासङका अध्यक्ष आरती पौडेलले १२ जिल्लालाई पायक पर्ने भएकाले दाङमा कार्यक्रम गर्न थालेको बताइन् ।

नेपालका ७६ प्रतिशत जनता कृषिमा आवद्ध भएका र उनीहरुको अधिकारको लागि महासंघले नीति र कार्यक्रमको लागि दबाव दिने गरेको उनले बताइन् । लुम्बिनी प्रदेश दुध र महमा आत्मनिर्भर भएको उनले बताइन् । आत्म निर्भर भएको कृषिलाई प्राथमिकता दिएर कार्यक्रम गर्नका लागि सरकारलाई घचघचाउने बताइन् । उनले २२ वटा बिसयगत संघ बनाउने र ती २२ को छाता संगठनबाट महासघं बन्ने बताइन् । परम्परागत ज्ञानलाई परिमार्जन गरेर काम गर्ने र हरेक पालिकामा किसान मैत्री योजना ल्याउने योजना रहेको उनले बताइन् ।

कार्यक्रममा अखिल नेपाल किसान महासंघका केन्द्रीय उपमहासचिव सरिता भुसालले किसान आन्दोलनले सकारात्मक भूमिका खेलेको बताइन् । घर घरमा सदस्य टोल टोलमा समुह, किसान चौतारी जुटौ खेतवारी, खाउ आफ्नो बारीको नखाउ सिमा पारिको जस्ता नाराका साथ लुम्बिनी प्रदेशको अधिबेशन गर्न थालेको बताइन् । १० हजार किसानलाई उनकै खेतबारीमा सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको बताइन् ।
कार्यक्रम घोराहीको उद्योग बाणिज्य संघको सभा गृहमा मोर्चा बिभाग प्रमुख भानुभक्त ढकालले कार्यक्रमको उदघाटन गर्ने कार्यक्रम रहेको कार्यक्रम आयोजकले जनाएको छ ।

प्रदेश सचिव महेन्द्र गिरीले गैरसरकारी किसानलाई महासङमा प्रतिनिधित्व नभएको बताए । प्रदेश भित्रका १०९ पालिकामा ज्ञापन पत्र बुझाएको छ । र प्रदेश सरकारलाई ज्ञपन पत्र बुझाउने काम गरिरहेको छ । सबै नेतृत्वमा जान तयारी छ्न । कति सदस्य १ सय ४५ छ त्यसलाई घटाउन र १ सय बनाउने तयारी रहेको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?