ट्रेंडिंग:

>> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा
ताजा अपडेट
स्थानीय सरकार

असल बुहारीसँगै मदाने सरकार

१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार ०६:१८
१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार ०६:१८

गुल्मी  जेठ- गुल्मीको मदाने गाउँपालिकामा बुहारी सम्मान कार्यक्रम शुरु गरिएको छ । आफ्नो जन्मघर छाडेर कर्मघर आएका बुहारीहरुले जेष्ठ नागरिक प्रति गरेको सेवाको आधारमा मदाने गाउँपालिका १ अन्र्तगत अग्लुङ्गमा अशल बुहारी सम्मान कार्यक्रम नौ जना बुहारीहरुलाई सम्मानित गरिएको हो ।
पछिल्लो समयमा घरमा जेष्ठनागरिकहरु प्रति गरिने सेवाको भाव कम हुँदै गएकोकारण जेष्ठ नागरिकहरुले दुखःभोग्नु परेको अबस्थालाई मध्यनजर गर्दै पालिका अन्र्तगत वडा नम्बर एकमा प्रोत्साहन स्वरुप उक्त बुहारी सम्मान अभियान शुरु गरिएको वडाध्यक्ष सुशिल चन्दले बताए ।

वडा कार्यालयले साविकका नौ वडाहरुबाट प्रतिनिधिमूलक रुपमा एकएक जना अशल बुहारीहरुलाई डोसल्ला र प्रमाणपत्रद्वारा सम्मान गरेको हो । वडा कार्यालयले गरेको सम्मानले आफुलाई थप जिम्मेवार बनाएको भन्दै स्थानीय निर्मला बिष्टले यस्ता प्रकारका कार्यक्रमले टोल छिमेकका अन्य दिदीबहिनीहरुलाई पनि थप हौसला प्रदान गर्नुका साथै जेष्ठ नागरिकहरुको सेवा गर्नुपर्छ भन्ने सन्देश प्रबाह गर्ने प्रतिक्रिया दिईन । उनका अनुसार आफुलाइ जन्मदिनेबुवाआमालाई जस्तै गरि सासू ससुरालाई पनि उत्तिकै सेवा भावले कर्म गर्नु पर्ने बताईन ।

जिल्लामा पछिल्लो समयमा छोराहरु रोजगारको सिलशिलामा बाहिर जाने र बुहारीहरु छोराछोरी पढाउन भन्दै शहर पस्ने क्रम बढ्दै गएको छ । जसका कारण गाउँघरमा बुढाबुढीहरु मात्र एक्लै बस्नु पर्ने बाध्यता छ । जेष्ठनागरिकलाई स्याहार सुसार गर्ने चलन पनि घटिरहेको छ । कार्यक्रममा उत्कृष्ट किसान,, समाजसेवी, कर्मचारी, शिक्षक,उत्कृष्ट विद्यार्थी, खेलाडी लगायत विभिन्न समाजिकसघ सस्थाका महत्वपूर्ण व्यक्तिहरुलाई समेत सम्मान गरिएको वडाध्यक्ष चन्दले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?