ट्रेंडिंग:

>> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा
संस्कृति

राष्ट्रिय कविता प्रतियोगितामा सुनसरीका सुरज पराजुली प्रथम

७ जेष्ठ २०८०, आईतवार १९:०४
७ जेष्ठ २०८०, आईतवार १९:०४

रोल्पा, ७ जेठ ।

रोल्पामा जेष्ठ ५ र ६ गते सम्पन्न राष्ट्रिय कविता प्रतियोगितामा सुनसरीकासुरज पराजुली प्रथम भएका छन् । प्रतियोगितामा सल्यानकी कल्पना परियार दोश्रो र धादिङका सिर्जना अर्याल तेश्रो भएकी छिन् । प्रतियोगितामा नवलपरासीका अन्जन प्रदीप र धादिङका रोशन रिजालले सान्त्वना स्थान हासिल गरेका छन् ।

रोल्पा नगरपालिका, नगर कला साहित्य प्रतिष्ठानले आयोजना गरेको राष्ट्रिय कविता प्रतियोगितामा देशभरवाट प्राप्त भएका १६५ कविता मध्ये छोटो सूचिमा परेका १० कविताको अन्तिम प्रतिस्पर्धा गराइएको थियो ।

प्रतियोगितामा प्रथम, द्वितिय, तृतीय र सान्त्वना स्थान हासिल गर्ने विजेताहरुलाई क्रमशः ३५ हजार, २५ हजार, २० हजार र १० हजार रुपैयाँ नगर, पदक, ट्रफी र प्रमाण पत्र उपलव्ध गराइएको नगर कला साहित्य प्रतिष्ठानका अध्यक्ष नवीन लोचन मगरले जानकारी दिए । रोल्पा सिर्जना महोत्सव नाम दिएको उक्त कार्यक्रममा अन्य विविध विषयका शेसन समेत संचालन गरिएको थियो । शेसनकमा कला साहित्य, पर्यटन, गाउँको सरकार, आदीवासी सत्ता जस्ता विषय समावेश गरिएको थियो ।

रोल्पा नगरपालिकाले हरेक वर्ष यस्तो कार्यक्रम संचालन गर्दै आएको छ । रोल्पा सिर्जना महोत्सवको नाममा संचालित यस वर्षको कार्यक्रम चौथो संस्करण हो । महोत्सवले जिल्लाको कला संस्कृतिको विकास तथा पर्यटनको प्रवद्र्धनमा मद्दत पुगेको रोल्पा नगरपालिकाका प्रमुख सुरेन्द्र थापा घर्तीमगरको भनाई छ । महोत्सवको लुम्विनी प्रदेशका पूर्व मन्त्री जोखवहादुर महराले उद्घाटन गरेका थिए । महोत्सवमा देशका विभन्न जिल्लाका कवि कवयत्रीहरुको उपस्थिति रहेको आयोजकले जानकारी दिएका छन् ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?