ट्रेंडिंग:

>> एमाले बागमति अध्यक्षमा कैलाश र सचिवमा नवराज विजयी >> थानकोटबाट झर्दै गर्दा >> परीक्षामा कम नम्बर ल्याएको भन्दै निर्घात कुटपिट >> ‘उडान तालिकामा’ रेसुङ्गा विमानस्थल >> ‘आर्थिक मन्दी’ मा उद्योगीका ‘हिम्मत’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना
राजनीति

राजनीतिमा निष्ठा र इमान्दारिता हराउँदै

३ जेष्ठ २०८०, बुधबार १९:३१
३ जेष्ठ २०८०, बुधबार १९:३१

बुटवल, ३ जेठ ।

कम्युनिष्ट नेताहरूले राजनीतिमा निष्ठा, इमान्दारीता, पारदर्शिता र सरल जीवनशैली हराउँदै गएको बताएका छन् । देश र जनताका निम्ति निश्वार्थ रुपले काम गर्ने नेताहरुको कमी हुंँदा जनताको तहबाटै राजनीतिप्रति वितृष्ण बढ्दै गएको उनीहरूले बताए ।

नेकपा एमालेका तत्कालीन महासचिव मदन कुमार भण्डारी र संगठन विभाग प्रमुख जीवराज आश्रितको ३० ओै स्मृति दिवसमा जीवराज आश्रित स्मृति प्रतिष्ठान नेपालले आयोजना गरेको कार्यक्रममा सहभागी वाम नेताहरूले राजनीतिमा निष्ठा र समर्पण हराएको धारणा राखेका हुन् ।

आश्रितको चिठी देवेन्द्र घिमिरेलाई नामक पुस्तक विमोचन कार्यक्रममा बोल्दै वक्ताहरुले मदन आश्रितको सुनियोजित हत्या भएको भनिरहने तर कुनै पनि सरकारले घट्नाको छानविन नगर्दा हत्यारा पत्ता नलागेको बताए ।

एमालेकै सरकारमा पनि यसको छानविन नभएको प्रति वक्ताहरुले दुःख ब्यक्त गरेका थिए । कार्यक्रममा बोल्दै नेकपा एमालेका पोलिब्युरो सदस्य लिला गिरीले पार्टी अहिलेको अवस्थासम्म आइपुग्न स्वर्गीय नेताहरुको महत्वपूर्ण योगदान रहेको बताए । लुम्विनी प्रदेशका निवर्तमान मुख्यमन्त्री समेत रहेका गिरीले मदन आश्रितले देखाएको बाटोमा हिड्न पर्ने बताए । उनले विमोचित आश्रितको चिठी देवेन्द्र घिमिरेलाई नामक पुस्तकले विगतमा कति कठिन अवस्थामा राजनीति गर्नुपर्ने अवस्था थियो भन्ने युवा पुस्ताले बुझ्ने बताए ।

कार्यक्रममा आश्रित स्मृति प्रतिष्ठान नेपालका संस्थापक अध्यक्ष तथा पुस्तकका देवेन्द्र घिमिरेले स्वर्गीय नेता जीवराज आश्रितको योगदानको कदर हुन नसकेको बताए । उनले विगतमा चिठीपत्रको महत्व बताउँदै त्यसले पार्टी काम समेतको कसरी गरिन्थ्यो भन्ने धेरै जानकारी दिएको बताए ।

कार्यक्रममा एमाले नेता नेत्रप्रसाद पन्थीले नेता स्वर्गीय नेताद्वयका ब्यवहार पालना नगरेकै कारण राजनीति यो अवस्थामा आएको बताए । मदन र आश्रितले विचारमा फरक मत राख्नेहरुलाई समेत संगठन र पार्टीमा महत्वपुर्ण स्थान दिएर संगै लैजाने गरेको पनि बताए ।

नेता पन्थीले उहाँका विचार मान्ने तर व्यवहार र अनुशासन नमान्ने गरेकै कारण बामपन्थी आन्दोलनका नेताहरुमा जनविश्वास गुम्दै गएको बताए । कार्यक्रममा नेकपा एमालेका रुपन्देही जिल्ला अध्यक्ष तेजन्द्र केसीले मदन भण्डारी र जिवराज आश्रितको जीवनशैली अनुशरण गरेर आफुलाई रुपान्तरण गर्दै पार्टीभित्रका कमी कमजोरी सुधार गरेर लैजानुपर्ने बताए ।

जीवराज आश्रितका सहकर्मी बामपन्थी नेता उमापति पाण्डेले अहिलेका नेताले जिवराज आश्रितका कार्यशैली र योगदानको कदर गर्न नसकेको बताए । स्वर्गीय नेताद्वयको भावना विपरित गएकाले बामपन्थी विचार कमजोर हुदै गएको पनि उनले बताए । कार्यक्रममा जीवराज आश्रित स्मृति प्रतिष्ठान नेपालका कार्यबाहक अध्यक्ष युवराज घिमिरेले आश्रितले जस्तै विचारमा दृढता, जनता प्रति जवाफदेहिता, सरलता, शिष्टता र इमान्दारीता आजको राजनीतिमा खड्केको मुख्य कुरा भएको बताए ।

आश्रित स्मृति प्रतिष्ठान नेपालकी महासचिव कल्पना थापा, विमला श्रेष्ठ, एमाले जिल्ला सचिव यज्ञ गैरे, उपसचिव हितराज पन्थी, करिना खनाल लगायतले बोल्दै कुशल संगठक जिवराज आश्रितको जीवनशैली र योगदानको चर्चा गरेका थिए । कार्यक्रममा आश्रितका चिठी देवेन्द्र घिमिरेलाई नामक पुस्तक विमोचन गरिएको थियो । पुस्तकमा स्वर्गीय जीवराज आश्रितले २०२२ देखि पार्टी संगठन बिस्तारका काममा जेलमा रहेको अवस्था विभिन्न समयमा पठाएका १३ वटा चिठी समाबेश गरिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?