ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
विज्ञान/प्रविधि

तिलोत्तमाको राजमार्गमा फ्रि वाईफाई

११ बैशाख २०८०, सोमबार १५:२२
११ बैशाख २०८०, सोमबार १५:२२

बुटवल, ११ बैशाख ।

रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकाभित्रको राजमार्ग क्षेत्रमा फ्रि वाईवाई सेवा सञ्ञ्ञ्चालनमा आएको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाले सोमबारदेखि नगरपालिका भित्र पर्ने सिद्धार्थ राजमार्ग क्षेत्रमा फ्रि वाईफाई सेवा सुरु गरेको हो ।

यसका लागि नगरपालिका र लुम्बिनी प्रदेश सरकारको ईन्नोभेटीव फण्ड अन्तर्गतको संयुक्त लगानी रहेको नगरपालिकाकी उपप्रमुख जगेश्वरदेवी चौधरीले जानकारी दिइन् । यो डिभाईको सञ्ञ्चालन नगरपालिकाले गरेको छ । यसबाट फ्रि वाईफाई प्रयोगकर्ताले फेसबुक र यु ट्यूव, ट्वीटरलगायतका सामाजिक सञ्ञ्ञ्चालन चलाउन पाएपनि टिकटक र पोर्न साइटहरु भने चलाउन पाउने छैनन् ।

सूचना राजमार्गमार्फत डिजिटल सेवा प्रवाहका २ करोड १५ लाख बढीको काम हुने र पहिलो चरणमा नगर क्षेत्रभित्र फ्रि वाईफाई र अप्टिकल केवल बिस्तारको काम सम्पन्न भइसकेको नगरपालिकाका सूचना प्रविधि उपशाखा प्रमुख सुदिप ढकालले जानकारी दिए । उनका अनुसार सूचना राजमार्गमा कुल ८५ लाख खर्च भैसकेको छ ।

सोमबार नगरप्रमुख रामकृष्ण खांण र उपप्रमुख जगेश्वरदेवी चौधरीले संयुक्तरुपमा फ्रि वाईफाइको शुभारम्भ गरेका हुन् । बुटवल उपमहानगरपालिकाको सिमाना रहेको योगीकुटीदेखि ओमसतिया गाउँपालिकाको सिमाना रहेको कोटीहवासम्मको १३ किलोमिटर सडक खण्डमा यात्रा गर्ने सवारी साधनका यात्रुदेखि पैदल यात्रु सम्मले उक्त सेवा पाउने छन् ।

सेवा सुभारम्भ गर्दै नगरप्रमुख खांणले तिलोत्तमा नगरपालिकाले जनतालाई प्रविधिमैत्री बनाउँदै लगेको बताए । उनले फ्रि वाईफाई सेवा प्रभावकारी हुने भन्दै यसबाट उचित लाभ लिन पनि आग्रह गरे ।

नगर उपप्रमुख जगेश्वरदेवी चौधरीले अव सिंगो मुलुक नै सूचना प्रविधिको क्षेत्रमा फड्को मार्ने गरी अगाडि बढ्नुपर्ने अवस्था आएको भन्दै तिलोत्तमाले पनि समयको मागलाई पछ्याएर प्रविधिमा आफूलाई रुपान्तरण गर्दै लगेको बताइन् ।

राजमार्ग क्षेत्रमा राखिएका ३८ वटा राउटर मध्ये एउटा डिभाईस वाईफाइमा कनेक्ट गरेपछि अन्य कुनै पनि राउटरबाट कनेक्ट गर्नु नपर्ने सूचना प्रविधी उपशाखा प्रमुख सुदिप ढकालले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?