ट्रेंडिंग:

>> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ >> नेप्सेमा हरियाली, ७० अंकले बढ्यो >> लुम्बिनीका प्रादेशिक अस्पतालमा निःशुल्क टिकटको व्यवस्था खारेज >> वैवाहिक बलात्कारको मुद्दामा गायक ओडलाई सफाई >> सहयोगको याचना गर्दै न्यौपाने >> परराष्ट्रमन्त्री राणालाई भारत र पाकिस्तानका समकक्षीको बधाई >> उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदुतको भेटवार्ता >> उत्तर कोरियाका कूटनीतिज्ञले दक्षिण कोरियामा शरण लिएको दाबि >> अक्षयकुमारको सरफिरा बक्स अफिसमा असफल >> समाजवादी मोर्चाको बैठक बस्दै >> सिँचाईले ल्यायो खुसी >> बुटवलको चौरहा–गोलपार्क सडकको ठेक्का रद्द, नयाँ टेण्डर आह्वान >> मंगलबार सुन तोलामा ९ सय बढ्यो >> घरमा पुरिएका तीन बालिकाको शव निकालियो, एक अझै बेपत्ता
मुख्य खबर

अर्थतन्त्र कमजोर भएपछि व्यवसायी संकटमा : अध्यक्ष शर्मा

१२ चैत्र २०७९, आईतवार
१२ चैत्र २०७९, आईतवार

गुल्मी (बुटवलटुडे), ११ चैत – नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद शर्माले मुलुककको अर्थतन्त्र डामाडोल अवस्थामा रहेकोकारण उद्योगी व्यावसायीहरु ठूलो संकटमा परेको बताएका छन । उनले देशमा राजनीतिक अस्थिरताका कारण व्यावसायीक स्थिरता कायम हुन नसकेको बताए ।

गुल्मीको धार्मिक तथा पर्यटकीय स्थल रेसुंगाको पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यले गुल्मी उद्योग वाणिज्य संघले रेसुंगा पोखरीमा आयोजना गरेको संघको १३ औं बार्षिक साधारण सभामा बोल्दै अध्यक्ष शर्माले उक्त कुरा बताएका हुन । उनले वैंक र वित्तीय संस्थाको ज्यादतीका कारण व्यवसायी र सर्वसाधारण विक्षिप्त अबस्थामा रहेको बताए । देशमा देखिएको राजनीतिक संकटका कारण अवको बाटो के हो ? र कता जाने हो ? भन्ने विषयमा सबैलाई अन्यौलता उत्पन्न गराएको बताएका छन ।
कार्यक्रमा नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघका पुर्व केन्द्रिय सदश्य कृष्ण प्रसाद श्रेष्ठ, ईस्मा गाउँपालिका अध्यक्ष भगत खड्का, उद्योग वाणिज्य संघ गुल्मीका पुर्व अध्यक्ष श्रीप्रसाद भलामी, बरिष्ठ उपाध्यक्ष राम प्रसाद पन्थी, रेसुंगा संरक्षण समितिका अध्यक्ष सुरेशचन्द्र भुसाल, निर्माण व्यवसायी संघका माहासचिव हरिप्रसाद श्रेष्ठ, पत्रकार महासंघका उपाध्यक्ष रेशम कुँवर लगायतका व्यक्तिहरुले रेसुंगाको धार्मिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको प्रबद्र्धनको लागि वाणिज्य संघले रेसुंगा क्षेत्रमा आयोजना गरेको कार्यक्रम अत्यन्तै अर्थपूर्ण रहेको बताएका थिए ।
साधारण सभामा गुल्मी उद्योग वाणिज्य संघले संघमा आवद्ध पुर्व जेष्ठ पदाधिकारी एवं सदश्यहरुलाई सम्मान गर्नुका साथै यु–१९ नेपाली क्रिकेट टोलीलाई विश्वकपमा पु¥याउने गुल्मी छत्रकोट गाउँपालिका ५ मानकोटका अर्जुन कुमाललाई पनि सम्मान गरेको गुल्मी उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष ईश्वरी प्रसाद पौडेलले बताए ।
कार्यक्रममा गुल्मी उद्योग वाणिज्य संघले जिल्लामा गरेका सामाजिक कामहरुको बारेमा महासचिव ईश्वरी प्रसाद बेल्वासेले वार्षिक प्रतिवेदन र कोषाध्यक्ष विष्णु प्रसाद अधिकारीले आर्थिक वर्ष ०७८÷७९ को आय–व्याय बिवरण र ०७९÷८० को अनुमानित बजेट प्रस्तुत गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?