Logo
१४ चैत्र २०७९, मंगलवार
मुख्य खबर

राष्ट्रपतिसंग जरिवाना मिनाहा माग


पाल्पा माघ – गत स्थानिय निर्वाचनमा निर्वाचन खर्च सम्बन्धित विवरण नबुझाएर जरिवानामा परेका जनप्रतिनिधी र उमेदवारहरुले निर्वाचन आयोग द्धारा तोकीएको जरिवाना मिनाहका लागि राष्टपति समक्ष सयुत्तः रुपमा निवेदन दिएका छन ।
नगर भित्रका निर्वाचित र उमेदवार बनेका १सय ७१ जनाले नगर पालिका सघं मार्फत राष्टपतीको कार्यलयमा निवेदन दिएका हुन उनीहरुले प्रधान मन्त्री तथा मन्त्री परिषदको कार्यलय र गृह मन्त्रालयमा समेत निर्वाचन आयोग द्धारा तोकीए जरिवाना मिनाहका लागि निवेदन दिएका छन ।
निर्वाचन आयोग द्धारा तोकिएको समयमा निर्वाचन खर्च विवरण नबुझाएका वडा सदस्य , वडा अध्यक्ष ,नगर प्रमुख तथा उप प्रमुखका लागि २ लाख रुपैया देखि ४ लाख ५० हजार रुपैया सम्म जरिवाना तोकिएको छ । निवेदनमा निर्वाचित जन प्रतिनिधीको पद खारेजी हुने ,आगामीक ६ वर्ष सम्म उमेदवारी हुन नपाउने आयोगको कठोर नियम बाट आम नागरिकको मौलिक हव समेत हनन हुने भएकोलेयस निर्णय सच्याउन माग दावी गर्दै राष्टपति समक्ष निवेदन दिएका छन । आयोगले निर्धारण गरेको समयमा निर्वाचन खर्च विवरण बुझाउनेमा नगर प्रमुखका उमेदवार धनेन्द्र राज घिमीरे, उपप्रमुख ,शशी श्रेष्ठ वडा अध्यक्षका उमेदवार शागर महर्जन र बिष्णु कार्की रहेका छन ।
आयोग द्धारा जारी मितीमा खर्च विवरण बुझाएका जन प्रतिनिधी शागर महर्जन भन्दछन आयोगले समय सिमा उल्लेख गरेको समयमा नबुझाउनु भनेको गैर जिम्बेबार हो । अधिकाश उमेदवारहरु भन्दछन समय मै जिल्ला निर्वाचन कार्यलयमा बुझाएको हो तर यहा कम्युटरमा नचढाउदा जरिवानामा परियो ।
वडा सदस्यका उमेदवार प्रेम नेपाली निर्वाचन आयोग द्धारा जारी सुचना कै मितीमा जिल्ला निर्वाचन कार्यालय मै पुगेरमा पुगेर निवेदन तथा आवस्थक विवरण टेबुलमा छाडियो तर पछि जरिवाना भन्दा आफु दंग परेको बताउछन ।
कर्मचारीको कमी कमजोरीका कारण तिर्न नै नसक्ने जरीवाना आयोगले माग्यो यसमा पुन बिचार गर्नु पर्ने वडा सदस्यका उमेदवार प्रेम शागर शाही बताउछन । निर्वाचनको लागि मनोनयन पत्र दाखिला गर्दा नै यो जानकारी भएको भए यो समस्या आउने थिएन वडा सदस्यका उमेदवार भैरव बहादुर पुन बताउँछन ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?