ट्रेंडिंग:

>> देउवाले बोलाए पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारी बैठक >> बाणासुरको अनुभूति दिलाउने नेताहरु >> बन्द गर जनताको आँखामा छारो हाल्ने काम >> भैरहवाबाट अन्तर्राष्ट्रिय नियमित उडान, आश्वासनमात्र विमान आएन >> भैलोको रकमबाट अपाङ्ग आश्रममा सहयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पोखरामा आइटीएफ जे–३० टेनिस जारी >> पोखरालाई पर्यटकीय राजधानी घोषणा गर्न अध्ययन समिति गठन >> महिलाहरुको लागि एकहप्ते मिसेज गुरुङ तालिम सुरु >> लागुऔषध मुद्दाका फरार प्रतिवादी पक्राउ >> ‘लैंगिक समानताका लागि शिक्षा र नागरिक जागरण आवश्यक’ >> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सस्कृति संरक्षण समाज बुटवललाई उपाधि
ताजा अपडेट
मुख्य खबर

राष्ट्रपतिसंग जरिवाना मिनाहा माग

२४ माघ २०७९, मंगलवार ०८:४५
२४ माघ २०७९, मंगलवार ०८:४५

पाल्पा माघ – गत स्थानिय निर्वाचनमा निर्वाचन खर्च सम्बन्धित विवरण नबुझाएर जरिवानामा परेका जनप्रतिनिधी र उमेदवारहरुले निर्वाचन आयोग द्धारा तोकीएको जरिवाना मिनाहका लागि राष्टपति समक्ष सयुत्तः रुपमा निवेदन दिएका छन ।
नगर भित्रका निर्वाचित र उमेदवार बनेका १सय ७१ जनाले नगर पालिका सघं मार्फत राष्टपतीको कार्यलयमा निवेदन दिएका हुन उनीहरुले प्रधान मन्त्री तथा मन्त्री परिषदको कार्यलय र गृह मन्त्रालयमा समेत निर्वाचन आयोग द्धारा तोकीए जरिवाना मिनाहका लागि निवेदन दिएका छन ।
निर्वाचन आयोग द्धारा तोकिएको समयमा निर्वाचन खर्च विवरण नबुझाएका वडा सदस्य , वडा अध्यक्ष ,नगर प्रमुख तथा उप प्रमुखका लागि २ लाख रुपैया देखि ४ लाख ५० हजार रुपैया सम्म जरिवाना तोकिएको छ । निवेदनमा निर्वाचित जन प्रतिनिधीको पद खारेजी हुने ,आगामीक ६ वर्ष सम्म उमेदवारी हुन नपाउने आयोगको कठोर नियम बाट आम नागरिकको मौलिक हव समेत हनन हुने भएकोलेयस निर्णय सच्याउन माग दावी गर्दै राष्टपति समक्ष निवेदन दिएका छन । आयोगले निर्धारण गरेको समयमा निर्वाचन खर्च विवरण बुझाउनेमा नगर प्रमुखका उमेदवार धनेन्द्र राज घिमीरे, उपप्रमुख ,शशी श्रेष्ठ वडा अध्यक्षका उमेदवार शागर महर्जन र बिष्णु कार्की रहेका छन ।
आयोग द्धारा जारी मितीमा खर्च विवरण बुझाएका जन प्रतिनिधी शागर महर्जन भन्दछन आयोगले समय सिमा उल्लेख गरेको समयमा नबुझाउनु भनेको गैर जिम्बेबार हो । अधिकाश उमेदवारहरु भन्दछन समय मै जिल्ला निर्वाचन कार्यलयमा बुझाएको हो तर यहा कम्युटरमा नचढाउदा जरिवानामा परियो ।
वडा सदस्यका उमेदवार प्रेम नेपाली निर्वाचन आयोग द्धारा जारी सुचना कै मितीमा जिल्ला निर्वाचन कार्यालय मै पुगेरमा पुगेर निवेदन तथा आवस्थक विवरण टेबुलमा छाडियो तर पछि जरिवाना भन्दा आफु दंग परेको बताउछन ।
कर्मचारीको कमी कमजोरीका कारण तिर्न नै नसक्ने जरीवाना आयोगले माग्यो यसमा पुन बिचार गर्नु पर्ने वडा सदस्यका उमेदवार प्रेम शागर शाही बताउछन । निर्वाचनको लागि मनोनयन पत्र दाखिला गर्दा नै यो जानकारी भएको भए यो समस्या आउने थिएन वडा सदस्यका उमेदवार भैरव बहादुर पुन बताउँछन ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?